A hétvégén Veszprém és Zalaegerszeg látta vendégül az atlétákat

Az 58. Nemzetközi Balaton Bajnokságon  közel ötszáz induló állt rajthoz a borús, változékony időben. A több mint félévszázados hagyományoknak megfelelően színvonalas, a Liga-sorozatba is beszámító versenyeket láthattak az érdeklődők.  Az egyre izmosodó hazai diszkoszvető mezőnyben legjobbját megközelítve, EB szint feletti  eredménnyel nyert az up. korú Szikszai Róbert/ 63,14 m és jó eredmények születtek a további helyezettek részéről is: ; 2. Huszák János 62.18; 3. Kővágó Zoltán 61.25; 4. Seres András 59.11;  Halász Bence nyerte a junior kalapácsvetést 6 kg: 81,16 m.

EB szint felett teljesített a női kalapácsvetés első és második helyezettje is: Gyurátz Réka (96) 68.35 – Fertig Fruzsina 68.02 m. A férfiaknál idei legjobbal győzött Pásztor Bence/73,45 m – a 70,91- et dobó Halász Bence előtt. A gerelyhajító Bogdán Annabella 54,44 métert ért el. Távolugrás élén a 18 éves Pap Kristóf 738 cm-es egyéni csúccsal végzett.

A futószámok is több egyéni csúcsot hoztak. Jó versenyt vívtak a nyolcszázasok, megközelítve legjobbját nyert Kiss Gergő/ 1:48,20 p – az egyénit futó Vindics Balázs előtt/ 1:48,41 p. A nők hasonló távján Kéri Bianka tartja jó formáját, 2:04,94-el teljesítette a távot. 3000 akadályon is egyéni csúcs kellett a dobogó mindhárom fokához, 10 percen belüli idővel győzött GyürkésViktória/9:58.82 p.  A vágtaszámokban Sipos János 10,49-el nyerte a 100 métert – a nőknél a junior Csóti Jusztínia (98) 11,92-es eddigi legjobbal ért célba. Koroknai Tibor 51,18 mp alatt tette meg a 400 gát távját.

Változó időjárási körülmények között versenyeztek szombaton aZalaszám Kupa Vidékbajnokság  indulói is. Az 1987 óta Zalaegerszegen megrendezett esemény még száraz időben kezdődött, de a program közben esővel megérkezett átmeneti vihar miatt az időrendet is át kellett alakítani.

A szintén a Liga-sorozatokba is beszámító versenyszámokban az élvonalból többen rajthoz álltak, így a zalai megyeszékhelyen köszönthették a világ top atlétikáját reprezentáló Márton Anitát is. A vágtaszámokban a 19 éves Szabó Dániel 21,61-el nyerte a 200 méter, ugyanezen a távon szoros versenyt vívott a házigazdák két, szintén junior korú atlétája: Csóti Jusztina és Ferenczi Melinda/24,87 – 24,89 mp. Nádházy Evelin 55,69-el végzett a 400 méter első helyén.

Egyéni csúccsal nyerte az 1500 métert Kószás Kriszta /4:25,04 p – az idei legjobbját futó Kácser Zita előtt/4:26,92 p. A két számban is rajthoz állt Márton Anita dolgát nehezítették a kedvezőtlen időjárási körülmények, a diszkoszvetést 51,62 méterrel nyerte/ súly 16,32 m.

Mindkét hétvégi eseményen versenyzési lehetőséget kaptak a fiatal korcsoportok is. (ml)