A Cápa Bajnokságot Szegeden rendezték ahol a Szombathelyi SK SI versenyzői összesen 3 bajnoki címet, két ezüstérmet, valamint a vegyes váltóval egy fantasztikus 4. helyezést és egy-egy értékes 7. és 8. pontszerző helyezéseket is szereztek!
Természetesen kivétel nélkül minden egyéni csúcsot túlszárnyaltak sportolóink.
Külön büszkeség, hogy a maréknyi csapat az előkelő 5. helyen végzett az összesített éremtáblán!
A cápáknak kezdődik a megérdemelt nyári szünet, a gyermek korosztály versenyzői pedig a jövő héten Hódmezővásárhelyen folytatják a versenyszezont!

Eredmények:

Bozsodi Máté 200 m hát 1. hely, 100 m pillangó 1. hely, 100 m hát 1. hely, 50 m gyorsúszás 2. hely
Horváth Patrik 200 m mell 2. hely, 100 m mell 7.hely
Mix vegyes váltó (Bozsodi Máté, Horváth Patrik, Csabai Janka , Molnar Medea) 12. hely, MIX gyorsváltó 11. hely, 4×100 m gyorsváltó 9. hely, 4×100 m vegyes úszás 4. hely, 4×200 m gyorsváltó 8. hely (Bozsodi Máté, Bolla Máté, Horváth Patrik, Boros Gergő)

Az elmúlt két hétben két országos bajnokságon vettek részt versenyzőink. Az első a Gyermek Országos Bajnokság volt, amelynek július 27 és 30. között a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda adott otthont. Sportiskolát Péter Petra, Samu Adél, Mazák Gábor, Lehotay Nándor, Molnàr-Végh Bálint és Pozsonyi Koppány képviselte. Gratulálunk versenyzőinknek, hiszen folyamatosan javítani tudtak az egyéni csúcsaikon, valamit a váltò tagok is mindent megtettek a tisztes helytállásért.
A szombathelyiek húzóembere ezúttal Pozsonyi Koppány volt, aki 4 versenyszámból 3× is döntőt úszott, többször tizedekre, századokra maradt csak le az éremszerzésről, de a kitartó munka a többiek számára is jelentős előrelépést hozott.
Pozsonyi Koppány: 50 m gyorsúszás 5. hely, 200 m vegyes úszás 6. hely, 100 m gyorsúszás 4. hely.

A verseny teljes jegyzőkönyve itt (a szombathelyi eredmények kiemelve):
Ide kattintva megnézhető és letölthető
Edző: Tejes Péter

Az utolsó idei korosztályos Országos Bajnokság a serdülők versenye volt. A szombathelyi csapat Debrecenben szerepelt 2022.08.03-06 között.
Versenyzők: Horváth Emma Sára, Varga Lívia, Bercse Bence, Molnár Márk, Papp Kristóf, és Svélecz Benjamin.
A serdülőink közül Horváth Emma Sára (4 x B döntő – 200 vegyes, 50 hát, 100 hát, 100 pillangó) és Papp Kristóf (1 x A döntő – 50 gyors 6., és 1x B döntő 100 gyors) voltak a legeredményesebbek.
Edzők: Budavári István, Tejes Péter

Eredmények: Ide kattintva megnézhető és letölthető

Gratulálunk versenyzőinknek a sikeres részvételért, valamint az edzőnek a kiváló felkészítésért!