Az elmúlt hétvégén 3 helyszínen is versenyeztek az SZVSC versenyzői. Barta Márton Hódmezővásárhelyen, míg a “C” csoport –kiegészülve Budavári István és Major Dóra csoportjaival- Sopronban, és Székesfehérváron vett részt. Így tényleg elmondhatjuk, hogy Dunán innen és túlon is jelen voltunk.

Korábban a fiatal versenyzők már részt vettek Keszthelyen és Pápán, 1-1 megmérettetésen amik kitűnő versenyzési lehetőségnek bizonyultak. A hétvégi próbatétel azért is volt különleges, mert a sokat emlegetett mostoha körülmények talán a “C” és a “D” csoportra illenek a leginkább. A fiatalok egy 16 m hosszú 8 m széles és mindössze 70 cm mély, olykor +32°C –úszásoktatásra tökéletes- tanmedencében készülnek szeptember óta. Az eddigi 25-ös versenyek után elérkezett az első nagymedencés – már, ami Székesfehérvári különítményt érinti – úszás. Kíváncsian vártuk az eredményeket.

Sopronban olyannyira feküdt a 33-as medence, hogy nem győztük számolni hányszor hívják az SZVSC úszóit érem átadásra. A kis csapatot Örkényi Csillag kísérte el, és úgy tűnik a lehető legjobb módon irányította a 7 fős csoportot. Ezúttal a medence paraméterei miatt első sorban a helyezéseket emeltem ki. Ugyanakkor megjegyzendő: Itt is szép egyéni csúcsok születtek!

33 mell 5. Hely

Összesített csapatversenyben az 5. Helyen végeztt a Szombathelyi Vízmű, ami csak a fent említetteket támasztja alá! Péter Petra felkészítő edzője Major Dóra. Szívből gratulálunk nekik! J

Székesfehérváron valahol a kín és a humor határán kezeltük az 50-es medencét: “Csak 16 méterig ússzanak el aztán meglátjuk hol lesz a vége”, “A rajt utáni első 15 méter príma lesz, nem?” és ezekhez hasonló mondatokkal próbáltuk palástolni a feszültséget amit a “végeláthatatlan” medence látványa okozott.
A versenyzők hamar megnyugtatták az értük szurkolókat: Olyan szinten nem jelentett nekik gondot 16 méternél többet leúszni, hogy szinte kivétel nélkül javítottak a legjobb idejeiken, mindenki legnagyobb örömére!

Szám szerint a 49 nevezésből 31 egyéni csúcsot úsztak a versenyzők!! Ebből kiemelkedőt nyújtott Horváth Emma Sára aki 800 gyorson és 100 háton, valamint Stéger Gellért aki 200 mellen úszta meg a jövő évi korosztályos bajnokság szintidejét! Természetesen rajtuk kívül az egész csoportot illeti a dicséret mivel nem egy versenyszámban 15 – 20 mp-el úsztak jobb időket mint az eddigi legjobbjuk. A teljesség kedvéért:

Szombati nap eredményei:

Csorba Bálint (2005)         200 hát    3’21” +7 mp javulás
  200 mell   3’38”10 -10 mp gyengébb

Davanzo Nicol (2005)  100 gyors  1’07”94 +0,2 mp javulás (OB szint!)
  100 pille     1’15”75 -1 mp gyengébb (OB szint!)

(2007)
100 gyors 1’20”32 +3 mp javulás (1’19”50)
  200 hát 3’18”26 +8mp javulás (3’12”50)
  400 gyors 6’04”48 +5 mp javulás (5’58”00)
  800 gyors* 12’34”57 (élete első úszása, OB szint!)
  100 hát*
1’30”45 +7mp javulás (OB szint!)

Horváth Lilla (2005) 400 gyors 5’06”70 +4 mp javulás (OB szint!)
  800 gyors* 10’30”00 -3 mp gyengébb (OB szint!)

50 hát 39,23 +4 mp javulás

Pados Gergő (2007) 50hát 43”05 +2 mp javulás (39”50)
  200 hát 3’18”34 +23 mp (!!!) javulás (3’17”00)
  100 gyors 1’23”98 +9 mp javulás (1’19”50)

Papp Kristóf (2006)
200 hát 3’10”55 +1 mp javulás (2’58”50 a szint)
  100 pille 1’48”25 -13 mp gyengébb
  400 gyors 6’22”64 +19 mp (!!!) javulás

Stéger Gellért (2006) 100 gyors 1’15”35 -0,8 mp gyengébb
  200 mell
   3’22”77 -0,3 mp gyengébb (OB szint!!!)

100 gyors 1’16”98 -1,5 mp gyengébb

Bilák Máté (2004) 1500 gyors 19’28”30 -5 mp gyengébb (OB szint!)
  50 mell 36”80 +5mp javulás
  100 hát 1’14”03 –0,3 mp gyengébb (OB szint!)

Fodor Levente (2004) 100 hát 1’23”44 -3 mp gyengébb
  50 gyors 30”56 +2 mp javulás
  100 gyors 1’07”45 +2 mp javulás (OB szint!)

Németh Áron (2005) 50 mell 45”77 +2mp javulás
  50 gyors 35”17 -0,2 mp gyengébb
  100 hát 1’32”23 +1mp javulás

*-gal jelölt számok vasárnap voltak. (Zárójelben) a korosztályos bajnokságra való szintidőt írtam.
A pontozással megjelölt versenyzők első sorban Budavári István vezetőedző irányítása alatt készülnek! Ezúttal is gratulálunk neki is!

Mint látjuk szép számmal akadnak kiemelt (egyéni csúcsok), piros (OB szint) és egyszerre kiemelt-piros eredmények. Helyezést nem is írtam, mert úgy gondolom ezen a két napon az összes úszó győzött: Legyőzte Önmagát és a körülményeket ahol készülnek.

Mind a soproni és a fehérvári sikerélmények jártak már ezeknek a gyerekeknek és családjuknak mert nem kis teljesítmény napi szinten a megszokottól eltérő helyre és időpontba vinni a gyerekeket. Úgy gondolom a félig töltött pohár ezúttal egy cseppel több lett, így kijelenthetjük: Az a pohár inkább félig teli van vízzel! Ahogy az a medence is vízzel van teli, amiben LEHET úszni, remélhetőleg már csak 2 hétig kell türelemmel bírni, ugyanakkor bele se merünk gondolni: hova jutunk, ha végre visszakapjuk várva-várt “otthonunkat”?!

Gratulálunk mindenkinek a hétvégi teljesítményekért!

Találkozzunk a Claudius kupán december 3-4-én!!