Márciusban ért véget a “jeges” szezon a Savaria Speedskating Team-Szombathelyi Sportiskola korcsolyázóinak, április első hétvégéjén pedig már görkorcsolyában álltak rajthoz a szezonnyitó Dóm-Decathlon Kupán és Marathonon! Sajnos a változékony időjárás következtében azóta is nagyon kevés “göris” edzésre van lehetőség! Jobbára “száraz” edzésekkel készülnek, szerencsére azonban ez az eredmények rovására nem megy!

Profik:

Reptér Marathon/ Dóm kupa (pályaverseny)

Poór Gergő 4./5.

Sokat nem pihenhettek a versenyzők, hiszen a rákövetkező héten már az idei 1. görkorcsolya Európa Kupán Geisingenben (Németország) vettek részt! Erre a versenyre jellemző, hogy korosztályonként akár több, mint 100 versenyző is rajthoz áll! A fedett pályának köszönhetően német, francia, olasz, cseh, belga, holland, amerikai, ausztrál, új-zélandi, chilei, kolumbiai versenyzők is megmérettetnek itt!

Ezért az eredményeket ez alapján kell értékelni!

Legjobb eredmények:

Mayer Márton 84.

Mercs Abigél 27.

Bödei Bálint 41.

Sipos János 32.

Egy hét itthoni edzés után ismét verseny!

Ezúttal Gross-Gerau (szintén Németország)!

Szakadó eső, hideg, de remek eredmények!!! Majdnem hasonló versenyzői létszám, mint Geisingenben! (Korosztályonként 40-50 fő)

Zsankó Petra junior korú versenyző, saját maga is meglepődött, amikor az 500m-es sprint távon a döntőben találta magát! Viszont ha már ott volt, meg is nyerte!!! Magyar versenyzők közül elsőként tudott nyerni ezen a helyszínen Európa Kupa sprint versenyt!

Nem csak itt teljesített remekül, hanem többi távján is! Ennek köszönhetően az összetettben sem végzett sokkal hátrébb! Bronzérmet szerzett!!!!

Kiemelendő még két Youth korosztályú versenyző:

Mercs Abigél és Bödei Bálint!

Abigél az utolsó versenyszám előtt a 4. helyen állt, azonban az eliminációs futamban 8. helyen kizárták és a mezőny utolsó helyére sorolták szabálytalanság miatt (49.)

Így a végére “csak” 16. lett összetettben!

Bálint szintén kitett magáért! Eliminációban az előkelő 8. helyet szerezte meg a rendkívül erős mezőnyben!

Zsankó Petra összetett 3., sprint kupa 1.!!!

Mercs Abigél 6.

Bödei Bálint 8.

Sipos János 14.

Szélinger Benjamin 29.

Poór Gergő 33.

Román Fruszina 16.

Ismét egy hét verseny nélkül, majd irány Szeged, ahol a Junior Országos Bajnokság és Kelet-Európa Kupa került megrendezésre!

Csehek, osztrákok, szlovákok álltak rajthoz! És végre verőfényes napsütés!