rplabda Országos Kiemelt Gyermek Bajnokság

A Szombathelyi Sportiskola leány U15-es röplabda csapata Február 5-én lépett pályára Székesfehérváron.

Az előző, harmadik forduló eredményei bizakodásra adtak okot, fő célunk a csoport második helyének megszerzése volt. Az előző fordulóhoz hasonlóan, először a Kecskeméttel játszottunk. Magabiztos, jó játékkal, a szett különbségre is ügyelve sikerült 3:0 arányban megnyernünk a meccset.

A második mérkőzésünket a toronymagas favorit hazaiak ellen játszottuk. Az első szett feléig sikerült fej-fej mellett haladnunk, de a végjátékra szétesett a koncentrációnk amelyet a mérkőzés hátralevő részében sem sikerült helyre állítanunk. Számunkra a nap utolsó mérkőzése bizonyult a legfontosabbnak, melyet a Dunakanyar ellen vívtunk. A meccs kimenetele döntő fontosságúnak bizonyulhatott a csoport második helyének eldöntéséről. Sajnos mindhárom szettet álmosan kezdtük, az itt elvesztegetett pontokat nagyon nehezen tudtuk visszaszerezni, de Héjj Lotti és Fatér Jázmin jó nyitásainak, illetve Szendrődi Rebeka remek támadásainak köszönhetően az első két szettet kiemelkedő játékkal tudtuk megfordítani. A harmadik szettre sajnos elfogytunk, a kezdeti hátrányt nem tudtuk ledolgozni, így az utolsó szettet szorosan bár, de elbuktuk. A későbbiekben ez az elvesztett játszma döntő fontosságúnak bizonyult, mivel így a csoport második helyén együtt álltunk a Dunakanyarral. Sajnálatos módon a pontarányunk rosszabbnak bizonyult, így lecsúsztunk a harmadik helyre.

Némi vigasz, hogy az előző fordulók összesített eredményei alapján a legjobb csoport harmadikként vártuk az azóta lezajlott sorsolást. Kaposvár és a Hercules csapatain át vezet az út a hatos döntőbe. A lebonyolítás értelmében minden csapat rendez egy tornát, és a három forduló összesített eredményei alapján a csoportelsők kerülnek a fináléba. Addig is gőzerővel dolgozunk.