2024.05.18-án éremeső volt Kaposváron a Váltófutó magyar bajnokságon. Sportolóink nagyon jól szerepeltek, összesen 5 érmet szereztek. Serdülő lányaink 4×100-on és 4×300-on, míg serdülő fiaink 4×100-on futottak aranyjelvényes szintet.

Eredmények:

U14:

Leány 4x75m-es váltóban a Zsirai Napsugár, Savanyó Fanni, Kövi Bori, Pankotay Emma négyes három század másodperccel maradt le a döntőről, a 9.helyen végzett.

Leány 4x600m-es váltónk a 7.helyen végzett, a csapat tagjai: Kövi Bori, Kis Csenge, Savanyó Fanni, Pankotay Emma

Fiú 4x75m-es váltónk a harmadik idővel jutott döntőbe, ahol remek versenyzéssel meg is szerezte a bronzérmet🥉(39.44). A váltó tagjai: Tóth Barnabás, Szákovics Benedek, Desits Benedek, Farkas Ármin.

U16:

Leány 4×100-on 2 csapatunk indult, míg “B” váltónk (Nagy Mirabella, Gérnyi Zoé, Bokor Sára, Pál Rozi) nem került döntőbe, addig “A” váltónk (Németh Lilla, Pilling Alexandra, Fábián Boróka, Flasch Viola) harmadik idővel került döntőbe, ahol végül szoros versenyben ezüstérmet szerzett🥈(49.59).

Leány 4x300m-en a Fábián Boróka, Flasch Viola, Németh Lilla, Pilling Alexandra négyes szerzett ezüstérmet🥈 (2:54.45).

Fiú 4x100m-en második idővel került döntőbe, majd ott országos bajnoki címet 🥇(45.00) szerzett a Szemes Márton, Alexy Péter, Pölöskey Zsigmond, Nagy Gergő összetételű váltó.

Fiú 4x300m-en szintén országos bajnok lett váltónk🥇(2:35.46). A váltóban futott Alexy Péter, Tóth Botond, Szemes Márton, Nagy Gergő

Edzők: Horváth Loretta, Barcza Bence és Helter Dániel