Gyurátz Réka pályafutása második legjobb eredményével nyerte meg a felnőtt téli országos bajnokságot, míg Halász Bence új egyéni csúccsal lett ezüstérmes Pars Krisztián mögött.

Gőzerővel készülnek a Dobó SE sportolói az idei szezonra. A klub versenyzői a szabadtéri edzések mellett a konditeremben és a sportcsarnokban is keményen dolgoznak annak érdekében, hogy minél jobb formába kerüljenek. A 71 méteres olimpiai kvalifikációs szintet megcélzó Gyurátz Réka pályafutása második legjobb eredményével, 69 méter 65 centiméterrel nyerte meg a téli dobó országos bajnokság felnőtt női kalapácsvetését.

Gyurátz Réka atléta, Dobó SE
“Amint látszik ott mögöttem, kemény edzésekben vagyunk. Az eddigi hetek alatt, amit kemény edzésekkel töltöttünk, az most kezd kifizetődni. De nyilván még nem vagyok csúcsformában. Remélem, hogy ezt az eredményt még sikerül kicsit feljebbsrófolni már a következő napokban.”

Remek eredménnyel rukkolt ki Halász Bence is. A szombathelyiek fiatal versenyzője életében először dobott felnőtt szerrel 70 méter fölé. A 70,55 méteres  teljesítmény a második helyezéshez volt elegendő az olimpiai bajnok Pars Krisztián mögött.

Halász Bence atléta, Dobó SE
“Először dobtam 70 méter fölött. Ez egyéni csúcsot jelent. Tavaly is nagyon sokat kergettük már a 70 métert, de sajnos csak 69 és 70 méter közötti eredményem volt. De abból nyolc. Az ment stabilan. De idén év elején már sikerült elérni a 70-et és remélem, hogy innen már menni fog ez mindig.”

Halász Bence számára idén a junior világbajnokság lesz a legfontosabb verseny. Ezzel szemben Gyurátz Réka már a felnőttek között szeretne maradandót alkotni. Első sorban az Európa-bajnokságon, de amennyiben kijutna Rióba, abban az esetben ott is. Azt megelőzően azonban hazai versenyeken is dobókörbe lép a két versenyző, például a korosztályos téli országos bajnokságon, melyet Szombathelyen rendeznek a hétvégén.