HALADÁS VSE -VASI SPORT AKADÉMIA – KALOCSA SE 3:1 (16-, 11,17,21)

vezette: Barabás, Őri

HVSE/VSA : Horváth Dóra, Bokor Laura, Fazekas Szilvia, Tóth Zsuzsanna, Kiss Brigitta, Dancsecs Nikolett, Zoltán Anna(libero)

csere: Végh Júlia, Varga Réka, Demény Laura,

vezetőedző: Mucsi Péter, edző: Bodovics Árpád, Antonio Mircea Petre,

Múlt heti győzelmének a megismétlésére készült a HVSE/VSA csapata. A bajnokság eddigi mérkőzéseinek mindegyikén szerzett pontot a zöld-fehér alakulat, kivéve Kalocsán, ahol 3:0-ra vesztettek a Szombathelyiek. Volt miért visszavágni a piros-fehér vendégeknek.

Nem úgy indult a találkozó, ahogy a hazai szurkolók szerették volna. Jó nyitásaival könnyedén érte el pontjait a vendégcsapat. A hazaiak rengeteget rontottak az első szettben. Hiába forgatta csapatát a hazaiak mestere, egyetlen felállásban sem sikerült megfordítani az állást, így oda ajándékozta az első szettet a vendégeknek a HVSE/VSA.

A második játszmában már egy felpaprikázott szombathelyi csapatot láthatott a szépszámú közönség. Jót tett a csapatnak, hogy Mucsi edző átszervezte a felállást és az enervált Kiss Brigitta helyére beálló Végh Júlia nagy elszántsággal vetette magát a küzdelembe. Horváth Dóra remek nyitásaival 7:0-ra elhúzott a HVSE/VSA. Fazekas Szilvia és Végh Júlia nyitásai tovább növelték pontkülönbséget. Támadásban is feljavult a hazai csapat ennek köszönhetően már 12 pont is volt a különbség (20:8). A végjáték is a zöld-fehérekről szólt, így egalizálták a szettek arányát.

Tovább folytatódott a hazai jó játék. Nyitásaikkal és szélsőjátékukkal sikeresen törték fel a vendégreteszt. Tóth Zsuzsanna és Bokor Laura is többször mattolta a vendégeket a mérkőzés e szakaszában. A végjátékra jelentős,   12 pontos előnnyel fordultak a csapatok. Hazai szett labdánál még zárkózott a kalocsai alakulat, de ez most kevés volt a játszma megnyeréséhez.

Szorosabban indult a negyedik etap, de így is végig 3-4 pontos előnnyel vezetett ellenfele előtt a hazai csapat. Végh Júlia és Tóth Zsuzsanna jó nyitásai magabiztosabbá tették a hazaiakk játékát. A kalocsai lányok is nagyon fokozatba kapcsoltak, jól hajráztak, azonban ma ez nem volt elég a mérkőzés megnyeréséhez. A első szettbeli  kisiklását kijavítva magabiztos játékkal hozta a győzelmet a listavezető.

Mucsi Péter: Az első játékban az öltözőben maradt csapatom. Sajnos egy-két játékosom mentális felkészültsége a mérkőzésre nullával volt egyenlő, így nem volt meglepő a Kalocsa játszmagyőzelme. Örömteli, hogy a cseréink tudtak változtatni a játék képén és bizonyították, hogy lehet rájuk számítani. A sok ki nem kényszerített hiba mutatja, hogy a figyelmünk nem volt a legjobb ezen a mérkőzésen és nyitásainkon is van még javítanivaló.