rplabda Országos Gyermek Bajnokság

2016.október 08.Veszprém

Veszprémben kezdte a szezont U14-es csapatunk. A bajnokságban a minimális célkitűzés az országos elődöntős szereplés. A lányok ennek megfelelően nagy koncentrációval és odaadással vágtak bele a küzdelmekbe. Az öt csapatos csoportból az első két helyezett csapat már egyből kvalifikálja magát az elődöntőbe.

Az első mérkőzésen a Vasas volt az ellenfél. Jó nyitások és biztos alapjáték jellemezte csapatunkat a mérkőzés elején. Bátor támadásainkkal elbizonytalanítottuk az esélyesebb ellenfelünket. Végig 4-5 pontos előnyben játszhattunk. Sajnos az utolsó pontoknál becsúszott nyitásfogadási hibák megpecsételték a sorsunkat. (24:26) A másodikban már nem hitték el  lányaink, hogy nyerhetnek. A végig magabiztos Budapestiek simán hozták a játékot. (18:25) A harmadikban fordult a kocka. Újra az első játékban tapasztalt lelkes játékot produkáltunk. Végig vezetve nagy különbséggel nyertünk. (25:14) A negyedik menetben a lelkesedés már kevés volt a pontosan játszó vendégcsapat ellen. (18:25)
Végeredmény: Szosi – Vasas 1:3

A második mérkőzésen a rendező gárda volt az ellenfelünk. A két csapat nem volt egy súlycsoportban.
A sima 3:0 (25:11, 25:4, 25:14) arányú mérkőzésen mindenkinek próbáltam lehetőséget biztosítani. Nagy örömömre komolyan vették a lányok a feladatot.

A nap utolsó mérkőzésén hatalmas meglepetésre az Újpest legyőzte a Vasast. Így még a csoportelsőség is elérhető. A lányok motiváltak. Dolgozunk tovább!