KALOCSAI SE – HALADÁS VSE/VASI SPORT AKADÉMIA    1:3

HVSE/VSA : Varga Nikolett, Végh Júlia, Fazekas Szilvia, Tóth Zsuzsanna, Kiss Brigitta,Dancsecs Nikolett

csere: Zoltán Anna(libero), Bokor Laura,

vezetőedző: Dr. Mucsi Péter, edzők: Antonio Mircea Petre, Bodovics Árpád

Jók: Tóth Zsuzsanna, Végh Júlia, illetve Szigeti Anna

Eredmény alakulása:

1. játszma: 3:1,3:8,5:18,7:20,11:22, 2.játszma: 2:0,9:3,14:11,15:14,18:14,23:15, 3.játszma: 1:3,5:13,9:19,15:24, 4. játszma: 2:2,3:11,5:16,10:19,12:22,

A kalocsai csapat pontjaival indult a találkozó, azonban a vendégek Végh Júlia nyitásaival azonnal kontráztak és öt pontos előnyre tettek szert. Nem találta a hazai csapat a listavezető nyitásainak ellenszerét, így Tóth Zsuzsanna nyitássorozata után már 13 pontos vendégelőny állt az eredményjelzőn. (18-5) A nagy különbség szinte sokkolta a hazaiakat. A jól játszó Haladás parádésan kezdve húzta be az első etapot.

Magára talált a Kalocsa a második szettben. Jó nyitásainak köszönhetően 6 pontos előnyre tett. A vendégek futniuk kellett az eredmény után. Hiába volt a gyors támadójáték a zöldeknél, csupán csak fel tudtak zárkózni a mérkőzés e szakaszában nagyon jól játszó Kalocsára. 15:14-es hazai előnynél még volt esélye a vendégeknek a fordításra, azonban Szigeti Anna jó fogadásaival, majd kiváló nyitásaival sikerült egalizálni a játszmák arányát a hazai csapatnak.

Az elajándékozott szett kellően felpaprikázta a vendégcsapatot, nagyobb sebességre kapcsoltak a zöldek. A koncentráltabb fogadásnak köszönhetően gyors, korszerű támadásokkal szereztél pontjaikat a szombathelyi lányok. A hazai időkérések és cserék sem hoztak változást.  Magabiztos játékkal szerezte meg ismét a játszmaelőnyt a HVSE.

Nagy elszántsággal kezdte a negyedik szettet a Haladás. Látszott a lányokon dűlőre akarják vinni a mérkőzés megnyerését. Ismét Végh Júlia nyitásai okoztak megoldhatatlan feladatot a hazai játékosoknak. Támadásban Tóth Zsuzsanna okos pontjai növelték az előny. A végjátékra már 11 pontos vendégelőnnyel fordultak a csapatok. Fazekas Szilvia ásznyitása hozta el a mérkőzés utolsó pontját.

Dr. Mucsi Péter: Nagyon jól, motiváltan kezdtük a mérkőzést a lelkes kalocsai csapat ellen. A második játszmabeli koncentrációs kihagyásunkat kivéve, szinte az egész mérkőzésen kiválóan nyitottunk. Védekezésben is nagyon jó teljesítményt nyújtott csapatom. A támadójátékunkat, ritmusváltásainkat még csiszolnunk kell, de összességében jól játszottunk a mai napon.

JUNIOR:

KALOCSAI SE –VASI SPORT AKADÉMIA/HALADÁS VSE    0:3 (11, 8, 17)

VSA/HVSE: Horváth Dóra, Bokor Laura, Magyar Liza, Végh Júlia, Varga Réka, Dabronaki Emese,

csere: Farkas Barbara(libero), Pászthory Júlia(libero), Zoltán Anna, Tóth Bianka, Schrődl Enikő,

edzők: Antonio Mircea Petre, Bodovics Árpád

A bajnokságban eddig egy szettet veszítő Akadémista lányok ezen a napon is megmutatták, hogy miért ők állnak a tabella élén. Az edzéseken elvégzett rengeteg munkának köszönhetően magabiztos játékkal, korszerű röplabdát bemutatva győzték le a jó erőkből álló ellenfelüket.