200 néző

HVSE/VSA:         Varga Nikolett, Bokor Laura, Fazekas Szilvia, Tóth Zsuzsanna, Kiss Brigitta, Dancsecs Nikolett, Zoltán Anna(libero)

csere:   Végh Júlia

vezetőedző:      Mucsi Péter,      edzők: Antonio Mircea Petre, Bodovics Árpád

Szent Benedek: Molnár Laura,Környei Dóra, Gerencsér Melinda,Szokolikné Kalmár Judit,Dordzsceren Dadzsó, Pál-Szabó Kata, Molnár Bettina(libero),

csere: Seres Eszter, Ambrus Nóra, Farkas Laura

vezetőedző: Komáromi Móric, edző: Fehér Tibor

A listavezető, még veretlen Balatonfüred látogatott a harmadik helyen álló zöld-fehérekhez.  Nagy kérdése volt a mérkőzésnek, hogy a múlt heti kalocsai fiaskót követően melyik arcát mutatja a hazai csapat, képes e felnőni a rangadóhoz? Csattanós választ adtak a HVSE lányai a kétkedőknek.

Az első szett elejétől látszott, hogy maximálisan felkészült a mérkőzésre a hazai csapat és nagy elszántsággal vettette bele magát a találkozóba. Tóth Zsuzsanna kétszer szélről szerzett pontot, majd Fazekas Szilvia sáncával már 3:0 állt az eredményjelzőn.  Dádzsó Dordzsceren ütésével zárkózott a vendégcsapat. Nagyon jól szerváló hazaiak továbbra is irányították a mérkőzést. Kiss Brigitta szélről volt többször eredményes. A játszma közepére 4 pontosra nőtt a hazaiak előnye. Időkérésekkel próbálta kizökkente ellenfelét a vendégek edzője, azonban nem járt sikerrel és tovább tudta növelni előnyét a zöld-fehér gárda. Molnár Laura szépen áttett labdájára két parádés sánccal válaszolt a hazai csapat, Dancsecs Nikolett és Fazekas Szilvia révén. Végh Júlia is jól szállt be a mérkőzésbe és nyitásaival játszmalabdához juttatta csapatát. Bokor Laura szélső támadása hozta meg a részsikert HVSE/VSA számára.

A második játékrészben is tovább folytatta kiváló játékát a hazai csapat. Varga Nikolett nyitásai megadták az alaphangot a játszmának és hamar 4-0-ra vezetett a hazai csapat. Szokolikné Kalmár Judit pontjai tartották életben a füredi reményeket.  Azonban a nagyon jól mezőnyöző hazaiak tovább tudták növelni előnyüket és a szett közepére. A végjátékra fordulva Kiss Brigitta nyitásai jelentettek veszélyt. Környei Dóra szélről volt eredményes, melyre Dancsecs Nikolett válaszolt középről. 24-17-nél 7 mérkőzéslabdához jutottak a szombathelyi lányok, melyből Tóth Zsuzsanna értékesítette a másodikat, 2:0-ra alakítva a játszmák arányát.

Parádésan kezdte a harmadik játszmát a HVSE. Fazekas ásznyitásaival és jó sáncaival elhúzott ellenfelétől a zöld-fehér gárda.(7-1) Továbbra sem találta a hazaiak gyors támadásainak ellenszerét a vendégcsapat, így a játszma közepére már 8 pontos előny állt az eredményjelzőn. Kiss Brigitta szélről volt többször eredményes, majd Tóth Zsuzsanna ásznyitása késztette időkérésre a vendégek szakvezetőjét, 11 pontos hazai előnynél. Ezzel sem tudta megakadályozni, hogy tovább robogjon a hazai hölgykoszorú. Kiss Brigitta két ásznyitása és Bokor Laura szélső támadása mérkőzéslabdához juttatta a HVSE lányait. Dancsecs Nikolett, egész mérkőzésen nyújtott kiváló teljesítménye megkoronázásaként centerből tette fel az i-re a pontot, szerezte meg a győzelmet csapatának.

jók: Tóth Zsuzsanna, Kiss Brigitta, Dancsecs Nikolett

Mucsi Péter: Nagy gratulációt érdemel csapatom minden játékosa, hiszen a múlt heti vereséget követően sikerült felállni és motivált játékkal, nagy akarással győzedelmeskedni a bajnokságot vezető Balatonfüred ellen. Jellemző ránk, hogy a rangadókra mindig kiváló állapotban állunk pályára, azonban ezeknek a győzelmeknek akkor jön meg az értéke, ha a tabellán mögöttünk álló csapatok ellen sem hibázunk. Egy nagyon jó csapatot sikerült ma legyőznünk. A győzelmünk titka ma a csapategységben keresendő, ha ezt az egységet sikerül tovább vinnünk szép sikereket élhetünk át.

Bokor Laura:

Egy kalocsai nem várt vereséget követően fogadtátok a listavezetőt, miben volt más ez a mérkőzés, mint a Kalocsa elleni?

A Kalocsán elszenvedett vereség mindenkit elgondolkoztatott a csapaton belül. A sok elvégzett munkának nem volt eredménye, nem tudtunk egy felszabadult élvezhető játékot játszani. Az új hét kezdetével fejben mindenki igyekezett még jobban koncentrálni, úgy éreztük a hiba forrása elsősorban fejben található.

Egységesebb csapat benyomását keltette a HVSE/VSA ellenfelénél, hogyan láttad ezt belülről?

Edzéseken még jobban oda figyeltünk egymásra ennek köszönhetően egységesebb csapattá kovácsolódtunk, ami vasárnap a pályán is észrevehető volt.