rplabda Farsang Kupa

Tatabánya 2016.02.21.

Mini korosztály

Február 21-én Tatabányára utaztunk a Sportiskola Mini korosztályú csapattal, amely az idén először megrendezett Országos Mini Bajnokságban először nevezett másik 13 csapat mellett.

Hosszú utazás után az első mérkőzésünket a RÖAK (Kaposvár) csapatával játszottuk, ahol még a csapat megilletődve játszott. Az első szettet nagy küzdelmek árán megszerezte csapatunk, majd folyamatosan javuló játékkal a mérkőzést is sikerült megnyerünk 2:1 arányban.

A második meccsünk a Delta csapata ellen volt, akik igen lelkesen kezdtek bele a mérkőzésbe, amivel az első szettet meg is nyerték, azonban a lányok kitartásának és küzdeni akarásának köszönhetően 13:20-as hátrányból fel tudtunk állni, így nem csak a szettet, de a mérkőzést is megnyertük.

A harmadik mérkőzésünket a VASAS csapatával játszottuk. Ez volt az utolsó csoportmérkőzésünk, ami azt döntötte el, hogy kivel játszunk a folytatásban. A Vasas magasságfölényének és bátrabb játékának köszönhetően megnyerte az első szettet, de lányaink szép és magabiztos játékkal egyenlíteni tudtak, majd szoros labdamenetek után 2:1 arányban maradtak alul. A csoportban így a 2. helyen végeztünk.

Következő ellenfelünk az UTE csapata volt, akikkel ismét igen harcos meccset játszottunk, hátrányból kellett fordítanunk, ez ismét sikerült, így 1:1 re módosult a szettek aránya, majd az UTE csapata nem sokkal, de megelőzött minket, amivel bejutottak a 4 közé. A következő helyosztó mérkőzés a SZEGED csapata ellen volt, akiket izgalmas játékban, koncentrálva 2:1-re legyőztünk. Az utolsó mérkőzést a Tatabánya ellen játszottuk. Jó nyitásokkal, pontosan helyezett labdákkal megnyertük a meccset 2:0-ra, így a csapat megszerezte az előkelő 5. helyet. Gratulálok minden játékosnak a teljesítményéhez és az elért eredményhez!

Névsor: Sajben Lara, Hütter Rebeka, Varga Ágota, Horváth Barbara, Héjj Lotti, Bolfán Boglárka, Németh Blanka, Kóbor Szonja és Szalai Csenge.

Edző: Fazekas Szilvia

Gyermek korosztály

Gyermek csapatunk programjába nagyon jól beillett a tatabányai verseny. Több helyszínen és korcsoportban megrendezett viadal minden évben kiemelt versenynek számít a régióban.

2002- es tanítványaink a 9 csapatos gyermek mezőnyben vettek részt. A csoportmérkőzések után, egy győzelemmel (Gödöllő II.) és egy vereséggel (UTE) folytatták a középszakaszt. A helyi csapattal vívott mérkőzésen lehetett volna bekerülni a hármas döntőbe. A végletekig kiélezett, jó hangulatú, izgalmas mérkőzésen a Tatabánya jobbnak bizonyult 2:1 arányban. A helyosztó mérkőzéseken már mindenki kapott bizonyítási lehetőséget. A két 2:1-re elvesztett mérkőzésen (Göd és UTE) is küzdöttek, hajtottak a lányok becsülettel. Bizonyították, hogy rájuk is lehet számítani. Hatodik helyen zártuk a küzdelmeket.

Névsor: Kovács Patrícia, Németh Tekla, Fatér Jázmin, Polgár Vivien, Gábriel Réka, Osbáth Nóra, Dóka Gréta, Plander Csenge, Szendrődi Rebeka, Fatér Viki és Perintfalvi Anna.

Edzők: Bedőcs Gergely, Széll Dániel

Serdülő korosztály

Az erős mezőnyben 6 csapat mérte össze tudását, a Szombathelyi Sportiskola serdülő lányai a Tatabánya, az Érd, az UTE csapataival mérkőzhettek meg fiataljaink.

Szombathely – Tatabánya 0:2

Szombathely – Érd           0:2

Szombathely – UTE          0:2

Bár mind három csapat ellenében vereséget szenvedtünk, a mérkőzések jó iramúak, küzdelmesek voltak, és híven szolgálták csapatunk fejlődését.
A szombathelyi alakulat végül a 6. helyen végzett.