KÖZGÁZ  SC – HALADÁS VSE / VASI SPORT AKADÉMIA 0:3 (16,24,9)

NB II-es női röplabda mérkőzés

HVSE/VSA: Horváth Dóra, Végh Júlia, Fazekas Szilvia, Tóth Zsuzsanna, Kiss Brigitta, Bokor Laura,

csere: Zoltán Anna (libero)

1.szett: 7-4,11-10,13-11,14-16,15-19,15-23, 2. szett:1-6,3-9,8-17,15-20,21-23, 3.szett:2-8,6-12,9-20,

A listavezető HVSE/VSA-nak volt nagyobb tétje a mérkőzésnek, hiszen a hátralévő három fordulóból két mérkőzést kell nyernie a bajnoki címhez, míg a hazaiak a negyedik helyért harcolnak.

Nagyon jó motivált két csapat lépett pályára. Az első percektől látszott, hogy a listavezető komolyan gondolja, hogy győzni jött Budapestre. A hazaiak is kiválóan kezdték a mérkőzést, a játszma közepéig lelkes játékukkal tudták tartani a lépést a zöld-fehérekkel. Végh Júlia nyitásaival kapcsolt magasabb fokozatba a vendégcsapat. Tóth Zsuzsanna szélről többször mattolta a Közgázt, majd nyitásaival már jelentős előnyhöz juttatta csapatát. (18-23). Nem is kellett sokat várni és lezárta a játszmát a kiválóan játszó vendégcsapat.

Nagyon pörgősen folytatta a mérkőzést a Haladás, Felgyorsított támadójátékkal magabiztosan szerezte pontjait a HVSE. Tóth Zsuzsanna uralta a légteret a hálónál. Ellenállhatatlan támadójátéka magabiztos előnyhöz jutatta a vendégeket. 20-15-ös vendégelőnyről kezdett el zárkózni a hazai alakulat. Azonban hiába volt a Közgáz fellángolása, a végjátékban nagy elszántsággal húzta be a második etapot is a HVSE/VSA.

Igazi örömjátékot hozott a harmadik periódus. Parádés játékkal sokkolta ellenfelét a bajnokaspiráns. A szett elejétől kiválóan, nagyon koncentráltan, lelkes játékkal érvényesítette a papírformát. Kiss Brigitta és Végh Júlia szélről volt eredményes. Tóth Zsuzsanna hálójátéka továbbra is megoldhatatlan feladat volt a vendéglátóknak. A fiatal Horváth Dóra kimagaslóan irányította csapatát. Cserékkel és időkérésekkel próbálta kizökkenteni ellenfelét a hazaiak edzője, azonban a mai napon ezt a Haladást nem lehetett megzavarni. Zoltán Anna kiváló nyitásfogadásaiból, Bokor Laura és Fazekas Szilvia is felgyorsult centerjátékkal alkotott maradandót a mai napon és kereken egy óra alatt hozta a győzelmet a HVSE/VSA.

Értékelve a találkozót elmondhatjuk, hogy a Közgáz is nagyon szerette volna begyűjteni a HVSE/VSA skalpját, azonban ma erre nem volt reális esélye. A játék minden elemében ellenfele fölé nőtt a Haladás. Tóth Zsuzsanna parádés, a mezőny legjobb játékával mutatta az utat társainak, akiknek sikerült felnőni csapatkapitányukhoz. A második szett megingását követően örömjátékkal hozta a győzelmet a Haladás VSE.

Dr. Mucsi Péter: A mai mérkőzésen, olyan lelki tartása volt a csapatnak, ami nem hozhatott mást csak győzelmet. A pályán lévő játékosok mindegyike nagyon akarta a sikert és példás hozzáállással, kiválóan játszva magabiztosan sikerült ezt megvalósítania. Tóth Zsuzsanna ma igazi vezére volt csapatunknak, de dicséret illeti minden játékost. Mindannyian példamutató hozzáállással, kiválóan teljesítettek, és mint csapat, egységben voltak szenzációsak. Köszönöm a csapat minden egyes tagjának ezt a mai élményt!

A FELNŐTT bajnokság állása 19. forduló:

Nyugat Csapat Mérkőzések Szettek Pontok Pont
Össz. Nyert Vesztett Nyert Vesztett Ráció Nyert Vesztett Ráció
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3
1. Haladás VSE-Vasi Sport Akadémia 18 10 4 1 1 1 1 48 15 3,200 1460 1136 1,285 45