Kosrlabda logo Pontatlan volt a SZoESE támadójáték

SZoESE- Sportiskola- DVTK 57-74 (12-24, 15-23, 14-16, 16-11)Női kosárlabda, Amatőr NB1, rájátszás

A SZoESE összeállítása (és pontszerzői)

Molnár (9) Feigl (2), Gusztafik (13), Czinder (14/6),Hansági (6/3)

Csere: Tóth (-) Hajdinák (3), Simon C. (7/3), Boronkai (-), Uszkai (3),

Jók: Molnár, Gusztafik

Edző(k):

Vezetőedző: Kozma Tamás

Edző: Szabó László

Komolyan vette a mérkőzést a DVTK csapata, már az első pillanatban látszott, hogy nehéz dolga lesz a hazaiaknak, ha nyerni akarnak.

Emberfogást és területvédekezést is alkalmazta az egyetemi csapat, de egyik taktika sem tűnt elég hatékonynak, így könnyen érték el pontjaikat a vendégek.

Az első félidőben nem volt vezér játékosa a szombathelyieknek, ezért jobbára koncepció nélküli támadójátékot játszottak a hazaiak, Egyedül Molnár Anna tűnt stabil pontnak a csapatban, aki a meccs végére a mezőny legtöbb lepattanóját is összegyűjtötte, számszerűen 19-et!

A nagyszünetben vezetőedző fejmosása után egy sokkal harapósabb, összeszedettebb egyetemi csapat játszott, ahol Gusztafik és Czinder is magára talált a pontgyártásban. Jobban védték a kettő-kettes szituációkat és távolról is betaláltak a támadásban. Hiába nyerték meg a hazaiak az utolsó negyedet, a gyenge első félidei játékból keletkezett előnyt simán megtartotta a jó erőkből álló, első osztályban tréningezett fiatal Diósgyőri csapat.

Kozma Tamás vezetőedző így értékelte a mérkőzést: Gratulálok a Diósgyőrnek! Sajnos nem volt vezére a csapatnak, nem volt kit követni a csatában hittel. Örülök annak, hogy Molnár Anna egyre jobb teljesítményt tud nyújtani, de ez csapatjáték, ahol legalább 3-4 ember egyidejű jó teljesítménye kellett volna a győzelemhez.