Kosrlabda logo Befejeződött az alapszakasz az amatőr női kosárlabda NB1-ben.

A SzoESE – Sportiskola csapata a 7. helyen végzett a női kosárlabda NB I amatőr bajnokságában. A folytatásban a keleti csoport 6. helyezettjét DVTK II-t fogadja haza környezetben. A mérkőzés2016 április 8-án 18 órakor kezdődik az Egyetemi csarnokban. A SZoESE vezetőedzőjét Kozma Tamást kérdeztük a csapat alapszakasz béli teljesítményéről.

Kozma Tamás vezetőedző:

„Nehéz szezon van eddig mögöttünk, rengeteg sérülés nehezítette a dolgunkat, szinte nem is volt olyan meccsünk ahol a legjobb 10 játékossal állhattam volna ki.

7. helyen végeztünk, ami látva, hogy erősebb lett a csoportunk nem is olyan rossz, bár egy-két győzelemmel több is lehetett volna, ha egy kis szerencsénk van.

A lányoknak párhuzamosan az egyetemi bajnokságban is helyt kell állni, aminek szintén most kezdődik a play-off-ja, valamint a B33 -as megmérettetések is vannak.

Ez időszakonként olyan nagy terhelés az utazásokkal együtt, hogy csak nagyon kevés játékos képes kiegyensúlyozott teljesítményt leadni mérkőzéseken.

A rájátszásban a keleti csoport 6. helyezettjével játszunk, aki a DVTK második csapata. Kuparendszerű lebonyolításban a Miskolciak a kedvezményezettek, akikhez jövő hét szombaton utazunk a visszavágóra.

Utána a középház (9-16 hely) helyosztói következnek, melyben ellenfelünk kiléte attól is függ, hogy nyerünk vagy vesztünk.

Intenzív versenyidőszak kezdődik most, remélem, leszünk elegen, hogy megfelelően helyt tudjunk állni.”